n-FasT Bilgi

Covid-19 Teşhis Kitlerinde Yeni Dönem!

Nanografi Nano Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde testlerinden başarıyla geçen, Halk Sağlığı Merkezi tarafından onaylanan N-FasT Covid-19 teşhis kiti tarama testlerinde büyük kolaylık sağlayacak. N-FasT adı verilen teşhis kiti yoğun bir ARGE çalışmasının ardından muadillerinde olan bütün niteliklerden çok daha yüksek bir performans ile üretildi. PCR cihazı gerektirmeden gerçekleştirilen reaksiyon swab işlemlerinin ardından 30 dakikalık bir süre zarfında sonuç ortaya koyabiliyor. İleri nano teknoloji malzemelerinin desteği ile ortaya çıkan N-FasT mevcut olarak dünyada yürüyen tüm kit çalışmalarından daha üstün performans değerleri gösteriyor.

nfast-1.jpg

Artık Görebiliriz!

Tüm dünyayı sarsan ve insanlığın ortak gündemi haline gelen Covid-19 pandemisi ve bu pandemi ile mücadele önleyici çalışmalarda olduğu gibi teşhis çalışmalarında da büyük bir ARGE seferberliği başlattı. Nanografi mühendislerinin gayretleri ile başarıyla geliştirilen N-FasT teşhis süreçlerinde PCR cihazlarına bağlılığı ortadan kaldırarak, swab alma işlemine müteakiben hasta başında 30 dakika içerisinde sonuç alabilme imkânı veriyor. Solunum yollarından bulaşan rahatsızlıklarda en güvenli tanı yöntemi olarak ağız ve burundan sürüntü alma usulüne göre başlayan test süreci n-FasT teknolojisinin etkin çözümü ile pratik bir şekilde tamamlanıyor. Zaman ve finansmanı tasarrufunun yanında uygulama kolaylığı ile de etkin bir ürün olan N-FasT laboratuvar yöntemlerine dayanan bir tarama test kiti olarak hızlı ve güvenilir test kiti ihtiyacına önemli bir cevap olacak. PCR cihazı yerine taşınabilir, kullanımı kolay bir ısıtıcı sayesinde reaksiyonun gerçekleştirildiği N-FasT teşhis kiti tüm PCR test kitlerinin başarı oranları ile rekabet edebilecek kabiliyette bir doğruluk oranına sahip. Reaksiyon sonucu matematiksel bir analizin yorumuna bağlı kalmaksızın gözle görülebilecek bir şekilde renk değişimi dikkate alınarak değerlendiriliyor ve böylelikle zaman tasarrufunun yanında kullanımda kolaylık sağlamasıyla da hasta başında uygulama imkânı sunuyor.

Hasta Başında İlk Tarama Testi

Hızlı antikor teşhis kitleri ve uzun sürede sonuç veren ve düşük doğruluk oranlarına sahip tarama kitlerinden farklı olarak N-FasT teşhis kiti swab alma işleminden sonra hasta başında sonuç verebilme avantajıyla muadillerinden ayrılıyor. Tarama testlerinde oluşan uzun kuyruklar, pozitif vakaların swab işlemlerinden sonra sonuç bekledikleri sırada serbest dolaşımlarından kaynaklanan halk sağlığı riski, oluşan maliyetler, sınırlı sürede yapılabilen sınırlı test sayısı gibi olumsuzluklarını ortadan kaldıran N-FasT test kiti seri üretim kolaylığı ile yüksek miktarlı ihtiyaçlara da hızlı cevap verebilecek. . Hasta başındaki tarama testinde %98’den fazla doğruluk oranı ile N-FasT teşhis platformu diğer teşhis kitlerinde de önemli çözüm olacak.

COVID-19 PCR test

n-FasT tanı kiti sürüntü alınmasıyla birlikte 30 dakikada hasta başında sonuç verir

Bilimsel Araştırmalardan Tam Not

Nanografi’nin alanında yetkin biyoteknoloji biriminin geliştirdiği n-FasT tanı kiti güvenli ve pratik teşhis ihtiyacını sağlayacak. En yüksek performans değerlerine sahip teşhis kitleri arasına giren n-FasT tanı kiti Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bağımsız klinik değerlendirmeler neticesinde %97 oranında doğruluk oranı tespit edildi. En yüksek güvenilirlik oranlarına sahip olan n-FasT tanı kitinin doğruluk oranı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından da onanarak Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi İlaç Kurumu tarafından satışına ilişkin kaydı gerçekleştirildi. Teknik Dokümanlar İçin Tıklayın!

Hacettepe Üniversitesi’nin uzman akademisyenlerinin gözetiminde gerçekleşen klinik değerlendirmelerden gerek hız gerekse pratiklik ve güvenilirliği ile tam not alan n-FasT tanı kiti Türkiye’de tüm hastane ve laboratuvarlarda kullanıma hazır durumda. Türkiye’de kullanımı yönünde tüm bilimsel ve bürokratik işlemlerin başarıyla tamamlandığı tanı kitinin dünya genelinde kullanımına ilişkin gerekli uygunluklar da tamamlanmış durumda. Üretim kapasitesiyle yurtiçinde gerekli olan tüm ihtiyacın karşılanabilecekken Türkiye’nin medikal ürün ihracatında da önemli bir kalemi olacak.

Kritik Teşhis İhtiyaçları İçin Güçlü Teknoloji

Alanında uzman bilim insanlarının yoğun ARGE çalışmaları neticesinde yüksek performans değerleri ile kullanıma sunulan n-FasT tanı kiti farklı enfeksiyonlar için de dönüştürülebilir-fonksiyonlaştırılabilir bir teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Tanı teknolojilerinde yeni bir çığır açacak olan n-FasT teknolojisinin platformu başta grip olmak üzere toplumda yaygın görünen enfeksiyonlar için kullanılabilecek. Nanografi, Covid-19’a yönelik oluşan tanı ihtiyacını karşılayarak ihtiyaç duyulan diğer noktalarda da etkin çözümler sunmayı sürdürecek.

LAMP Lights Up COVID-19 Testing

 Lamp teknolojisi hızlı ve güvenli olmasının yanı sıra, renge bağlı sonuç okumaya olanak tanır 

Nanografi Güvencesiyle!

Tüm testlerinden başarı ile geçip Hacettepe Üniversitesi’nde klinik deneyleri gerçekleştirilen ve Halk Sağlığı Merkezi tarafından analizleri tasdik edildi N-FasT teşhis kiti Sağlık Bakanlığı ilgili makamlarınca onaylandı. Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi onayı bulunan Nanografi Nano Teknoloji A.Ş. güvencesi ile ihtiyaçlara cevap verecek. Uzman mühendisleri, araştırmacıları, satış destek uzmanları ile Nanografi Nano Teknoloji A.Ş. biyoteknoloji çalışmalarını Covid-19 ile mücadelede önleyici ve teşhis çalışmaları üzerinde sürdürmeye devam ediyor. Bilgi edinmek için tıklayınız.

Teknik Dökümanlar 

 1. Tıbbi Cihaz Satış Yetki Belgesi Ve Çalışma Belgeleri
 2. Ürün Takip Sistemi Firma Kaydı
 3. Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Onayı
 4. Yerel Etik Kurul Kararı
 5. Hacettepe Üniversitesi Klinik Çalışma İzin Onayı
 6. Hacettepe Üniversitesi Klinik Çalışma Sonuç Raporu
 7. ÜTS ürün kaydı
 8. IVD Uygunluk Beyanı
 9. CE Uygunluk Beyanı
 10. ISO Uygunluk Beyanı
 11. N-FasT Ürün Etiketi
 12. N-FasT Prospektüs
 13. N-FasT Sorun Giderme Kılavuzu

 

n-FasT Tanıtım Broşürü

n-Fast Teknik Yeterlilik Dosyası

 

Dijital Prospektus